
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 4.7 µF |
| Voltage Rating (DC) | 50 V |
| Tolerance | 10 % |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Height | 1.45 mm |
| Material | Ceramic |
| Voltage Rating | 50 V |
| Halogen Free | Halogen Free |
| RoHS | Non-Compliant |
| Thickness | 1.45 mm |
| Dielectric | X5R |
| Packaging | Reel |
Stock: 2361
Distributors
pcbx
Unit Price$0.07852
Ext.Price$0.07852
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.07852 | $0.07852 |
| 10 | $0.03926 | $0.39260 |
| 50 | $0.03545 | $1.77250 |
| 100 | $0.03201 | $3.20100 |
| 500 | $0.02967 | $14.83500 |
| 1000 | $0.02750 | $27.50000 |
| 3000 | $0.02548 | $76.44000 |
| 5000 | $0.02195 | $109.75000 |
